Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj sztachetki Winylowe są nieodłącznym składnikiem wszelkiej posesji.Mało kto wyobraża sobie dom bez parkanu. Żeby można się było dostać na teren osobistej posesji potrzebna jest furta oraz brama wjazdowa.
Bezsprzecznie bramy a także furtki ogrodzeniowe powinny być solidnie zrobione albowiem narażone są na o wiele większe obciążenie aniżeli pozostała cześć ploty z plastyku na plot i bramkę ze sztachet
. Wobec tego jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta winna być na tyle duża by pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta winna także zapewniać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Przeważnie przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo lub lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe z reguły są zawieszone nad murkiem bramka winna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby sztachety plastikowe na ogrodzenie i furtę sztachetowa było jednakowej wysokości.Przy wyborze ogrodzenie z Winylu na plot i furtkę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna albo rozwierana. Aby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć pod uwagę fakt iż balaski z plastiku
przy bramie powinno być na tyle długie by cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują powierzchni aby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, niemniej jednak przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furtka ma być wykonana. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby balaski z plastyku na plot i furtę sztachetowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do zapełnienia bramy ewentualnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar