Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się zużywają i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od poprawnego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar